FOTOGRAFICZNY PUNKT USŁUGOWY

zdjecia do dokumentow, legitymacyjne, paszportowe, do dowodu, fotograf, gdanskZdjęcia do dokumentów wykonujemy w naszym punkcie usługowym w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60. Oferujemy również dojazd do klienta na terenie Gdańska i okolic.

Wykonujemy zdjęcia do każdego dokumentu. W zestawach proponujemy 2, 4 lub 8 szt. zdjęć.

Wiemy jak ważne jest udane zdjęcie do dowodu, paszportu, prawa jazdy, dyplomu lub legitymacji dlatego decyzję, co do wyboru zdjęcia pozostawiamy klientowi. Do każdego wykonego zdjęcia proponujemy bezpłatną usługę podstawowego retuszu twarzy gratis.

UWAGA! Uruchomiliśmy zdalną (online) możliwość realizacji zdjęć do dokumentów - sprawdź szczegóły

30-dniowa GWARANCJA ZADOWOLENIA

Tego nie zagwarantuje Ci nasza konkurencja!
Jeśli w ciągu 30 dni uznasz, że z jakiegoś powodu wykonując dla Ciebie zdjęcie do dokumentów nie spełniliśmy Twoich oczekiwań - zwrócimy Ci pieniądze.

Najważniejsze szczegóły usługi:

 • usługa w 10 minut
 • możliwy dojazd do domu klienta - sprawdź ofertę z dojazdem
 • rabaty dla rodzin z dziećmi
 • klient decyduje o wyborze zdjęcia
 • plik cyfrowy na e-mail klienta GRATIS
 • podstawowy retusz twarzy GRATIS
 • wykonujemy zdjęcia do dokumentów osobom w każdym wieku (również dla noworodków)
 • wieloletnie doświadczenie

Rabaty:

 • dla rodzin 4-osobowych
 • dla Stałych Klientów
 • dla szkół
 • dla Domów Dziecka
 • posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Cennik (cena za komplet):


2 szt.4 szt.8 szt.
Karta Dużej Rodziny
2 / 4 / 8 szt. 
Stały Klient
2 / 4 / 8 szt. 
Paszport
prawo jazdy,
dowód osobisty
40,00 zł45,00 zł50,00 zł37 zł / 42 zł/ 47 zł37 zł / 42 zł/ 47 zł
Legitymacyjne40,00 zł45,00 zł50,00 zł37 zł / 42 zł/ 47 zł37 zł / 42 zł/ 47 zł
Dyplomowe40,00 zł45,00 zł
50,00 zł37 zł / 42 zł/ 47 zł
37 zł / 42 zł/ 47 zł
Wiza USA45,00 zł50,00 zł55,00 zł42 zł / 47 zł / 52 zł42 zł / 47 zł / 52 zł
Karta pobytu40,00 zł
45,00 zł
50,00 zł
37 zł / 42 zł/ 47 zł
37 zł / 42 zł/ 47 zł
Straż Graniczna45,00 zł50,00 zł55,00 zł42 zł / 47 zł / 52 zł42 zł / 47 zł / 52 zł
Tylko plik cyfrowy zgodny z RODO (bez wydruków)40,00 zł
(1 plik)
40,00 zł
(1 plik)
40,00 zł
(1 plik)
37,00 zł
(1 plik)
37,00 zł
(1 plik)

Usługi dodatkowe:

Podstawowy retusz twarzyGRATIS
Plik cyfrowy na e-mail5,00 zł
Płyta CD lub DVD z plikiem cyfrowym10,00 zł
Nadruk fotograficzny na płytę CD lub DVD20,00 złRóżnice w zdjęciach do dokumentów:

RODZAJ ZDJĘCIAFORMATUKŁAD TWARZYUWAGI
Paszport3,5 x 4,5 cmna wprostzaleca się wykonanie zdjęcia bez okularów, widoczne brwi, pogodny wyraz twarzy, uszy mogą być zakryte
Dowód obobisty3,5 x 4,5 cm
na wprosttak jak wymagania do fotografii do paszportu
Prawo jazdy3,5 x 4,5 cm
na wprostwymogi tak jak do zdjęcia paszportowego
Legitymacja3,5 x 4,5 cm
dowolnie
Dyplomowe4,5 x 6,5 cmdowolniezaleca się elegancki strój
Maturalne3,7 x 5,2 cmlewy półprofilzaleca się elegancki strój
Wiza amerykańska5,0 x 5,0 cmna wprostzaleca się wykonanie zdjęcia bez okularów, widoczne brwi, pogodny wyraz twarzy, widoczne uszy
Karta pobytu3,5 x 4,5 cm
na wprost
tak samo jak zdjęcie paszportowe
Wiza rosyjska3,5 x 4,5 cm
na wprost
podobne jak zdjęcie paszportowe, widoczne uszy
Policja, licencje itp.2,5 x 3,5 cmlekko bokiemw zależności od zastosowania, zwykły strój lub mundur, widoczne stopnie, oznaczenia
Straż Graniczna6,0 x 9,0 cmlekko bokiemmundur, widoczne stopnie, oznaczenia
INNY FORMATinny format--

WYMAGANE ILOŚCI ZDJĘĆ DO DOWODU OSOBISTEGO

 • Jeśli składasz wniosek w urzędzie należy dostarczyć jedną kolorową fotografię.
 • Jeśli składasz wniosek przez internet dołącz kolorowe zdjęcie w formie elektronicznej o rozdzielczości minimalnej 492 x 633 piksele i wielkości maksymalnej do 2,5 MB

  Wykonując zdjęcie u nas w punkcie możesz otrzymać obie wersje odpowiednio przygotowane do złożenia obu wniosków o wydanie dowodu osobistego.

JAK WYKONAĆ SAMEMU ZDJĘCIE DO PASZPORTU i DOWODU OSOBISTEGO.

1. Wykonanie tego typu zdjęcia należy do jednego z trudniejszych zadań w warunkach domowych natomiast jest jak najbardziej wykonalne. Trudność wykonania zdjęcia do paszportu lub do dowodu osobistego polega głównie na tym, że jest to zdjęcie biometryczne, czyli mające pozwolić na identyfikację osoby po stałych cechach biometrycznych twarzy.

Aby uzyskać odpowiednie zdjęcie trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. MSWiA udostępniło odpowiedni szablon - szczegóły dotyczące wykonania zdjęcia znajdują się pod tym linkiem.


Jak należy się przygotować do wykonania zdjęcia?

Najważniejsze akcesoria:

 • aparat fotograficzny lub telefon z wysokiej jakości aparatem fotograficznym
 • krzesło (najlepiej bez oparcia)
 • statyw lub powierzchnia umożliwiająca ułożenie aparatu na wysokości twarzy
 • oświetlenie (lampa błyskowa lub umiejętnie wykorzystane światło dzienne wpadające przez okno)
 • lustro, lusterko (uumożliwiające odpowiednie ustawienie się do aparatu w przypadku fotografowania bez pomocy drugiej osoby)
 • komputer, laptop lub inne narzędzie umożliwiające przygotowanie zdjęcia (opcjonalnie)
 • drukarka fotograficzna lub termosublimacyjna (opcjonalnie)

Aparat fotograficzny - ustawienia

Obecnie większość aparatów posiada wymagane parametry techniczne do wykonania zdjęcia do dokumentów. Istotne jest jednak jak ustawimy aparat. Jako, że urzędy paszportowe i urzędy miast przyjmują fotografie w dobrej jakości z zachowaniem szczegółów twarzy należy tak ustawić aparat aby zdjęcie zostało wykonane na jego najwyższych parametrach.
Ważna są:

 • czułość (ISO) - utrzymując wartość zbliżoną do 100 ISO otrzymamy zdjęcie w większości przypadków bez ziarnistości.
 • przysłona - w zależności od modelu aparatu jej wartość powinna być w granicach 4,5 - 8).
 • czas migawki - aby zdjęcie wyszło nieporuszone zaleca się uzyskanie wartości minimum 1/160 przy jednoczesnym zachowaniu całkowitego bezruchu osoby fotografowanej. Przy użyciu statywu wartość ta może być nawet na poziomie 1/60 jednak osoba fotografowana musiałaby być całkowicie nieruchomo. W innym przypadku osoba na zdjęciu może być poruszona, a taka wydrukowana fotografia nie zostanie przyjęta w urzędzie.
 • samowyzwalacz - wymagany przy fotografowaniu bez pomocy drugiej osoby
 • jakość pliku powinna być powyżej 2 mln pix z możliwie najwyższym poziomem zapisu jakości zdjęcia (im wyższa tym lepsza)

Krzesło - na czym usiąść

Najlepiej jest wybrać taboret lub usiąść na krześle w taki sposób aby oparcie nie wystawało zza pleców. Uniknie się w ten sposób zbędnej obróbki zdjęcia polegającej na usunięciu niepotrzebnych, a zarazem niedopuszczalnych elementów na zdjęciu.

Statyw fotograficzny - możliwości

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem statywu fotograficznego. Nic straconego. Statyw można zastąpić jakkąkolwiek inną powierzchnią umożliwiającą ułożenie aparatu na odpowiedniej wysokości. Może to być blat kuchenny, stół, półka, komoda itp. Ważne jest aby aparat znajdował się na wysokości nosa (nie jest dopuszczalna żabia lub ptasia perspektywa). Aby zdjęcie do paszportu lub dowodu było poprawnie wykonane aparat należy umieścić równo względem głowy osoby fotografowanej. W ostateczności plik do druku musi zawierać w około 70-80% głowę z zachowaniem równych lini nosa i oczu. Twarz musi być skierowana idealnie na wprost obiektywu - nie jest dopuszczalne nawet drobne przekręcenie głowy w prawo lub w lewo.

Oświetlenie - rodzaje

Jeśli mowa już o oświetleniu to kolejnym ważnym, o ile nie najważniejszym, narzędziem są lampy (oświetlenie).

Sprawa zaczyna się znacznie bardziej komplikować ponieważ do dyspozycji w warunkach domowych mamy różne źrodła światła (lampa błyskowa, światło dzienne zza okna, światło sztuczne LED, światło sztuczne żarowe, światło sztuczne świetlówkowe itd.) - każde z tych źródeł światła posiada inną temperaturę barwową - w aparatach najczęściej jest to określane jako BALANS BIELI lub skrótem WB.

Większość aparatów posiada już wbudowane ustawienia dla każego z tych źródeł światła. Błędne ustawienie balansu bieli spowoduje zakłamanie kolorów po wydrukowaniu (zbyt żółte lub zbyt niebieskie), co z kolei może doprowadzić do odrzucenia zdjęcia przy składaniu wniosku o wydanie paszportu lub dowodu.

Oświetlenie - jak usiąść względem źródła światła.

Najlepszym momentem na fotografowanie osoby do paszportu lub dowodu jest dzień (czas kiedy jest jasno) i moment, kiedy światło słoneczne (lub jego odbicie od innej powierzchni) nie wpada bezpośrednio przez okno. Dzięki temu, siadając idealnie na wprost standardowej wielkości okna w odległości minimum 1,5 m, uzyskamy równomierne oświetlenie twarzy.

Lustro, lusterko

Możliwość zobaczenia siebie tuż przez wykonaniem ujęcia zdecydowanie skróci czas na jego wykonanie. Wpływają na to dwa czynniki. Pierwszym czynnikiem jest odpowiednie ustawienie głowy względem aparatu oraz oświetlenia (dotyczy światła dziennego z okna). Drugi istotny czynnik to estetyka jak ułożenie włosów, odpowiednia mimika itp.

Życzymy udanej zabawy podczas wykonywania zdjęć do dokumentów w warunkach domowych.

Po wykonaniu odpowiedniego ujęcia pozostaje wydrukować zdjęcie w określonych wymiarach. W przypadku zdjęcia paszportowego lub do dowodu osobistego są to wymiary 3,5 x 4,5 cm.

Plik można również przesłać do nas na e-mail  swietokrzyska@2style.pl i po 5 minutach go odebrać z naszego punktu w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60
Cennik takiej usługi znajduje się >> tutaj <<
Zachęcamy również do odwiedzenia naszego bloga zawierającego cenne podpowiedzi oraz linki do stron ułatwiające sprawdzenie wszelkich niezbędnych informacji na temat wydania dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu.